מרכז ידע - מדריכים ובלוג מקצועי

לוגיסטיקה | אריזה | קיימות

ארגז פלסטיק או ארגז עץ – מה שומר יותר על הסביבה?

יש החושבים שהשימוש בארגזי פלסטיק מזיק יותר לסביבה מארגזי עץ. מחשבה זו נובעת בעיקר מהתדמית שהפלסטיק רכש לעצמו כמוצר של תעשיות הנפט. מוצרי הפלסטיק, כמו שקיות גופיה, גביעים המשמשים את תעשיית המזון וכוסות חד-פעמיות המסיימים את חייהם לאחר שימוש אחד ומושלכים לאשפה, אכן מזיקים לסביבה. המציאות שונה לחלוטין באריזה לשימוש רב פעמי המיוצרת מפלסטיק. מדידת פליטות הפחמן של מוצר, "מעריסה לקבר", כלומר מרגע יצור המוצר ועד לסיום חייו, שולחת  אותנו לבחון ולהשוות את תהליך היצור, מהלך שרשרת ההספקה ותהליך המחזור  של ארגזי הפלסטיק מול ארגזי העץ. לחץ להמשך……..

HP אינדיגו היא חטיבה של חברת HP Inc, העוסקת בייצור מכונות דפוס דיגיטלי, מעסיקה כ-2,500 עובדים במפעליה בפארק המדע בנס ציונה ובפארק התעשייה בקריית גת. HP אינדיגו הינה לקוח עוגן של אקוהנדלינג. מצורף ראיון מעניין עם קרן שנער, מנהלת הקיימות ב HP אינדיגו…..לחץ כאן לראיון המלא…..

פלסגד הינה המובילה בישראל לפיתוח וייצור פתרונות אריזה, אחסון ושינוע לשימוש רב פעמי בהתאמה לצרכי לקוחותיה. החברה הוקמה בשנת 1982 ובבעלותה שני אתרי ייצור בישראל ואתר ייצור נוסף בארה"ב. מערך המכירות וההפצה של החברה פעיל בלמעלה מ- 30 מדינות ברחבי העולם ונותן מענה לאלפי חברות בעולם. פתרונות האריזה של פלסגד מיועדים לשימוש חוזר ארוך טווח ולאחר מכן למחזור. בפלסגד גאים  להוביל את המגמה שהופכת את פתרונות הפלסטיק לטובים ביותר עבור איכות הסביבה והם מחליפים אריזות מתכלות מעץ וקרטון.  על התמודדות והעשייה של תעשייה ישראלית בימי שגרה ובימי קורונה לחץ כאן…… 

 

בירוא היערות בעולם מהווה נזק אקולוגי עצום. מספר גורמים חוברים יחדיו ומגבירים את פליטות הפחמן. כאשר היער נכרת הוא מפסיק לקלוט את הפחמן. לאחר הכריתה החקלאים שורפים את השטח שנשאר ובכך נפלטים כמויות עצומות של פחמן לאטמוספירה. השטחים המבוארים משמשים לגידול בקר, ענף הפולט כרגע מכלל פליטות גזי החממה בעולם. בסרטון המצורף של ערוץ דיסקברי אפשר ללמוד על התופעה רחבת ההידף ביערות הגשם של ברזיל.