מתקפלים בקורונה

הלוגיסטיקה, עמוד התווך של שרשרת ההספקה, מוגדרת כמצרף הפעולות הנדרשות להניע חומרי גלם אל מפעלי היצור ומהם אל הלקוח.
שינוע החומרים מתבצע באמצעות כלי תחבורה, הנעים על מערכות כבישים, מסילות ברזל, בין ובאוויר, בים מפעלים, נמלים, שטחי אחסנה ומשקי הבית.
התנועה הרוחבית המתמשכת של שרשרת ההספקה חוצה את חיינו והינה אחד הגורמים המשמעותיים המשפיעים על היחסים בין האדם-הסביבה והחברה- הקיימות.

חבל שתפספס את החידושים האחרונים בתחום

נושאי הבלוג

יישום כלכלה מעגלית בישראל ובעולם

מתקפלים בקורונה
לוגיסטיקה מעגלית במזרח הרחוק

הביקושים לאריזה לשימוש רב פעמי גדלו בתקופת הקורונה בהיקפים ניכרים. יעדים במזרח הרחוק שנחשבו למורכבים ביישום מודל הלוגיסטיקה המעגלית מצטרפים להצלחה.

לוגיסטיקה מעגלית במזרח

יצרני הציוד וספקי אינטגרציה במזרח נחשבו בעבר כמאתגרים לשיתוף פעולה בתחום של הלוגיסטיקה המעגלית. במהלך תקופת הקורונה ה החלו להופיע מהאזור הזה של הכדור ביקושים לפתרונות שומרי הסביבה בשרשרת האספקה, תוך גילוי פתיחות ונכונות להחלפת אריזות העץ המזהמות באריזות פלסטיק לשימוש רב פעמי. באקו-הנדלינג נענו לאתגר, פיתחו ציוד אריזה ייעודי והפעילו קווי הספקה לאריזה חוזרת במדינות כדוגמת  סין, טאיוון והודו. הארגונים המבקשים את השירות במזרח מגיעים מתחום ההיי-טק והאלקטרוניקה והם הספקים של החברות המובילות בישראל מתחום ההי-טק. הלקוחות ללוקחים חלק בלוגיסטיקה המעגלית בישראל ובארצות המזרח ונהנים מאריזה מודרנית, חזקה, בטוחה וקלה לשימוש. כל זאת תוך הוזלת עלות האריזה ושמירה על הסביבה!

ארגזים מתקפלים לקומפוננטים

במדינות כמו סין טאיוון קוריאה והודו פועלות יצרניות רכיבים אלקטרונים רבות המשרתות את תעשיית ההיי-טק והאלקטרוניקה. יצרנים ישראלים מובילים מקיימים קשרי מסחר ענפים עם חברות אלו. השינוע במסורתי של הרכיבים האלקטרונים הרגישים בין המדינות מתבצע בדרך כלל באמצעות ארגזי עץ. ארגזי העץ מסיימים את חייהם לאחר משלוח אחד ונזרקים לאשפה בתום השימוש. באקו-הנדלינג מזהים את הפוטנציאל המסחרי – קיימותי ומספקים גם למדינות אלו פתרון זול, נח לשימוש ושומר על הסביבה.

כל היתרונות של ארגז הפלסטיק נשמרו

ארגזי הפלסטיק של אקוהנדלינג הותאמו במיוחד לשינוע הרכיבים האלקטרונים במסע בין המדינות תוך שהם שומרים על היתרונות של האריזה לשימוש רב פעמי:

הגנה על המוצר: הארגז כולל סיפון משוכך המגן בפני זעזועים במהלך השילוח.

תהליך אריזה ידידותי: הרכיבים האלקטרונים נארזים בתהליך מהיר וקל בארגזי פלסטיק בטיחותיים המקלים על העובדים ברצפת השילוח.

חסכון במלאי: הארגזים המתקפלים חוסכים מקום רב באחסנה לפני תהליך השילוח.

עמידות: הארגז חזק ועמיד ומתוכנן לביצוע מאות סבבים בין ישראל לספקים בחול ובחזרה.

תכנון יעיל ומהיר

את תהליך התכנון והיישום בשטח של הארגזים מוביל הצוות ההנדסי של אקו-הנדלינג. לב שטיינברג, מהנדס פלסטיק בהכשרתו מספר על האתגר: הדרישה לאריזות שלנו גברה במהלך הקורונה. תהליך התכנון השתנה מעט מאחר ומחסנים השילוח סגורים בפני מבקרים. במשך השנים פיתחנו יכולות תכנון מרחוק ולכן היינו ערוכים לכך. כמו כולם בקורונה, אנחנו משתמשים יותר בישיבות זום ומבקשים תמונות וסרטונים על מנת להכיר טוב יותר את סביבת הפעולה. הלקוחות בישראל ובמזרח משתפים פעולה עם התהליך. פער השעות ביננו לבין המזרח מאיץ לעיתים את קצב. במזרח כידוע מתחילים לעבוד כמה שעות לפנינו ויש בקרים בהם אנחנו מתחילים את העבודה עם נתונים שהגיעו למחשבים במהלך הלילה שלנו.

לב שטיינברג בפעולה

עבודה מול יעדים במזרח בלוגיסטיקה מעגלית

באקו-הנדלינג הקימו צוות מיוחד שמתנהל מול נקודות הקצה בארצות אלו. אנשי הצוות מתמחים בלוגיסטיקה הפוכה ממדינות המזרח יוצרים קשר מראש עם היעדים שאמורים לקבל ולהחזיר את האריזה.  לכל יעד נשלחת מראש חוברת הפעלה הכוללת הוראת קיפול של הארגז, התנהלות בהחזרת המוצר הריק ופרטי הקשר של מרכז האיסוף של אקוהנדלינג הפועל 24/7 ברחבי העולם. הפעילות מהמזרח הרחוק עולה בהתמדה על ציר הזמן. גם מיעדים אלו השימוש בארגזים לשימוש רב-פעמי מייצר חסכון הכספי בנוסף לשמירה על הסביבה!

שיתוף

יש לכם תובנות לגבי הפוסט? שתפו אותנו...

מתקפל קל RSC

ארגז לשימוש רב פעמי מתקפל וקל בתצורת RSC זהה למבנה לארגז קרטון

אריזה ושינוע של חלקים קלים ותפזורת

פוליפרופילן (PP)

כל גודל על פי דרישת הלקוח

ארגז חימוש

ארגז חסין וחזק לתנאי חוץ קשים המספק הגנה מיטבית לציוד צבאי ואלקטרוני רגיש

ציוד צבאי, ציוד אלקטרוני, חלקי מכונות, ציוד תיקון.

פוליפרופילן (PP)

כל גודל על פי דרישת הלקוח

נשמח לצרף אותך לרשימת התפוצה שלנו

דילוג לתוכן