לוגיסטיקה בעידן הקיימות במרכז האקדמי רופין

הלוגיסטיקה, עמוד התווך של שרשרת ההספקה, מוגדרת כמצרף הפעולות הנדרשות להניע חומרי גלם אל מפעלי היצור ומהם אל הלקוח.
שינוע החומרים מתבצע באמצעות כלי תחבורה, הנעים על מערכות כבישים, מסילות ברזל, בין ובאוויר, בים מפעלים, נמלים, שטחי אחסנה ומשקי הבית.
התנועה הרוחבית המתמשכת של שרשרת ההספקה חוצה את חיינו והינה אחד הגורמים המשמעותיים המשפיעים על היחסים בין האדם-הסביבה והחברה- הקיימות.

חבל שתפספס את החידושים האחרונים בתחום

נושאי הבלוג

יישום כלכלה מעגלית בישראל ובעולם

לוגיסטיקה בעידן הקיימות

העולם שבו אנו חיים הוא תוצר של התפתחויות ושינויים, כשתהליכי העיור והתיעוש המואצים שוחקים את משאבי הטבע, מזהמים את האוויר, הקרקע והמים, ומשנים בכל רגע ורגע את הסביבה הטבעית שבה אנחנו חיים. עתידה של הסביבה המוכרת לנו משתנה מול עיננו, והטבע הקיים מצוי בסכנה.

האנושות אינה יכולה להתחמק מפני השאלות הקשות ואתגרים המורכבים הניצבים בפני מערכת היחסים המשתנה בין האדם לבין הסביבה והחברה כולה – הקיימות.

הלוגיסטיקה, או בשמה המודרני שרשרת ההספקה, מוגדרת כמצרף הפעולות הנדרשות להניע חומרי גלם אל מפעלי היצור ומהם אל הלקוח. שינוע החומרים מתבצע באמצעות כלי תחבורה, הנעים על מערכות כבישים, מסילות ברזל, בים ובאוויר, בין מפעלים, נמלים, שטחי אחסנה ומשקי הבית. התנועה הרוחבית המתמשכת של שרשרת ההספקה חוצה יבשות, ימים, אוקיינוסים, מדינות ונתיבי אוויר, ומעורבת במרבית הפעולות היומיומיות של חיינו. לכן, הלוגיסטיקה הינה אחד הגורמים המשמעותיים המשפיעים על היחסים בין האדם-הסביבה והחברה- הקיימות.

למה נחשפים הסטודנטים בקורס ?

השינויים התכופים בעולם יוצרים הזדמנויות חדשות בפני מנהלי העתיד של שרשרת ההספקה. הקורס מציג ומציף את השינויים והדרישות בעולם הלוגיסטי, ואת יחסי הגומלין המורכבים בין שרשרת ההספקה לחברה והסביבה. הממשק המתפתח בין הקיימות ללוגיסטיקה הוא חדשני ודינמי, וכולל מרכיבים מרתקים של מדיניות ממשלתית בהיבטים של חקיקה,  תקצוב ורגולציה. המדיניות הממשלתית הינה כלי המשפיע על התנהגות החברות המסחריות, הצריכה בשוק המסחרי והפרטי, ועל הביקושים של מוצרי הצריכה על ידי משקי הבית. כל הנושאים המרתקים הללו מועברים בקורס באמצעות דוגמאות עדכניות, ניתוח דוחות קיימות של תאגידים רב-לאומיים מובילים בעולם, והרצאות אורח של מנהלים בכירים בתחום שרשרת ההספקה בישראל, והמשרד להגנת הסביבה.

הצטרפו לחזית החדשנות

למשתתפים בקורס "לוגיסטיקה בעידן הקיימות" מוקנים כישורים, מיומנויות וכלים להבנת סביבת העבודה המשתנה של מערכות הלוגיסטיות עם הדרישה החברתית ההולכת וגדלה לקיימות. הסטודנטים לומדים לפתח יכולת הבחנה וניתוח של הביקוש החברתי, נחשפים לתהליכים הפוליטיים המקומיים והרגולציה העולמית המשפיעים על הפעילות המסחרית של החברות בתחום הלוגיסטיקה.

בוגרי הקורס משפרים את היכולת לבחור, לכוון וליצור יתרונות מסחריים למערכות לוגיסטיות בסביבה העבודה אדם-חברה-סביבה, ולומדים לפתח ולתכנן פתרונות חדשים בממשקים העיקריים של הלוגיסטיקה עם הקיימות: תובלה, אריזה, אחסון, עובדים וקהילה. הצטרפו אלינו לחוויה מרתקת של חשיפה לחדשנות ואתגרים בנושא מתפתח בקצב מהיר וכובש את העולם.

המרצה בקורס

נעם הנקין, כותב הבלוג, הינו מנכ"ל ושותף באקוהנדלינג, חברה ידידותית לסביבה הפועלת בתחום אריזה ושרשרת ההספקה, מרצה בקורס "לוגיסטיקה בעידן הקיימות" במרכז האקדמי רופין, ובעל ניסיון רב שנים בניהול שרשרת הספקה בחברות המובילות בישראל כמו תנובה, ידיעות אחרונות ואמישרגז.

שיתוף

יש לכם תובנות לגבי הפוסט? שתפו אותנו...

מתקפל קל RSC

ארגז לשימוש רב פעמי מתקפל וקל בתצורת RSC זהה למבנה לארגז קרטון

אריזה ושינוע של חלקים קלים ותפזורת

פוליפרופילן (PP)

כל גודל על פי דרישת הלקוח

ארגז חימוש

ארגז חסין וחזק לתנאי חוץ קשים המספק הגנה מיטבית לציוד צבאי ואלקטרוני רגיש

ציוד צבאי, ציוד אלקטרוני, חלקי מכונות, ציוד תיקון.

פוליפרופילן (PP)

כל גודל על פי דרישת הלקוח

נשמח לצרף אותך לרשימת התפוצה שלנו

דילוג לתוכן